גידול קנאביס על פי החוק הישראלי

גידול קנאביס על פי החוק הישראלי

אם אתם מתגוררים בישראל וחושבים להקים גינה הידרופונית קטנה שבה תוכלו לגדל קנאביס כאילו אין מחר, אז כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה. אספנו עבורכם מידע רב בנושא גידול קנאביס על פי החוק בישראל והתייעצנו עם מומחים בתחום. אז קראו היטב את דבר החוק ואת דעתם של מומחים, ורק לאחר מכן החליטו באם אתם הולכים לממש את חלום גינת הקנאביס ההידרופונית שלכם!!!

החוק הישראלי

גידול קנאביס על פי החוק הישראלי הינו אסור, והוא מוסדר תחת פקודת הסמים המסוכנים, סעיף 6, הגורסת כי יש איסור על ייצור, הפקה, החזקה או שימוש של סמים מסוכנים.

מי שנתפס מגדל קנאביס עלול למצוא עצמו בכלא, כאשר עונש המקסימום על מגדל שנתפס יכול להגיע לעד 20 שנות מאסר בפועל או קנס שעלול להגיע לעד 5 מיליון ושש מאות אלף שקלים חדשים.

כל זאת יפה ונכון למגדלים פרטיים ובלתי מורשים.

בכל כלל יש יוצאים מן הכלל….

בשנים האחרונות, עת הכירו בסגולותיו התרפויטיות של הקנאביס, החלו להשתמש בישראל בקנאביס כתרופה למספר מחלות אקוטיות וכרוניות. משהוסדר מעמדו הרפואי של הקנאביס אושר למספר חקלאים לגדל קנאביס לצרכים רפואיים. על מגדלים אלו, מטבע הדברים, לא חלה חובת החוק הישראלי, שכן למגדלים אלו יש אישור מטעם משרד הבריאות לגדל וכן לשווק קנאביס רפואי.

מגדלים אלו מכונים על ידי משרד הבריאות "ספקים" והם כפופים למרותם של משרד הבריאות והמשטרה. גופים אלו מחליטים איזה סוג של קנאביס אפשר לגדל ולמכור, למי מותר למכור ואיזו כמות ניתן לגדל. כדי להפוך למגדל יש לעבור ועדה רפואית מקצועית והיא זו שמחלקת את אישורי הגידול הרשמיים.

להלן רשימת הספקים המורשים: איי. אמ. סי חקלאות, פארמוקן, תיקון עולם, שאיפה לחיים, בטר, קנה בושם-שיח, קנדוק, קנאבליס וטבע אדיר.כלומר,  9 ספקים מורשים לגדל קנאביס בישראל על פי חוק!.

למה אסור לצרכנים פרטיים לגדל קנאביס בישראל?

אם אתם צרכנים פרטיים של קנאביס בוודאי שאלתם את עצמכם מדוע אסור לכם לגדל קנאביס בעצמכם? ומדוע אתם עדיין צריכים להזהר מרשויות החוק הישראליות כאשר אתם מעשנים איזה ג'וינט?

יש הרבה מאוד תיאוריות מדוע יש איסור בישראל על צריכה וגידול פרטיים של קנאביס, נביא אליכם כמה מהן, גם אם הן נשמעות הזויות במקצת.

  • סם מעבר – "קנאביס מהווה סם מעבר לסמים קשים הרבה יותר", זה הוא אחד הטיעונים הרווחים בארץ וגם בעולם כולו. לדידם של חסידי התאוריה הזו גם אם קנאביס נחשב לסם קל, חשיפה אליו היא בבחינת מדרון חלקלק שבסופו התמכרות לסמים קשים מאוד כגון הרואין או קריסטל מט'.
  • השפעות פסיכוטיות אפשריות – תיאוריה נוספת גורסת כי לקנאביס עלולות להיות השלכות בלתי רצויות על בריאותו הנפשית של צורך הסם. אכן, לפי מחקרים שנערכו ובדקו השפעת סמים קלים על אנשים שונים, גילו כי יש בסביבות אחוז מהאוכלוסייה שצריכת קנאביס עלולה לעורר אצלם התקפים פסיכוטיים (דלוזיות והלוסינציות), אולם רוב הצרכנים הפרטיים לא חווים השפעות מרחיקות לכת שכאלו.
  • אבדן שליטה – תיאוריה נוספת מייחסת אבדן שליטה מוחלט של צרכני קנאביס. התאוריה הזו מבוססת על מיתוסים אמריקאים ישנים ומצחיקים. בעבר פוליטיקאים אמריקניים סיפרו לאזרחים שהעבדים שחומי העור מעשנים קנאביס וזה גורם להם "לתפוס תחת" על אדוניהם. בנוסף, מאוחר יותר סיפרו לאומה האמריקנית שהמהגרים ההיספנים הביאו לאמריקה את הקנאביס וסם מסוכן זה הוא שמביא היספנים לאנוס נשים אמריקניות חסודות. מאחר ואנחנו הכוכב ה-51 של ארצות הברית, מה שקורה שם מחלחל גם אלינו, לרבות תיאוריות הזויות וחצאי אמיתות.
Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?