גיזום עצים

גיזום עצים

צמחיה שכוללת עצים, זה דבר מרשים ויפה שמוסיף הרבה צבע וחן לנופים שלנו. אך למרות היופי המדהים עלולים לעיתים העצים להפוך לסכנה עצומה ולעיתים אף לגרום לנזק חמור בנפש או ברכוש.

בימות הסופה אנו שומעים על אין ספור עצים שקרסו וגרמו לנזק כזה או אחר, לכבלי החשמל, לרכוש ואפילו פגיעות בנפש. אם תהיה ביקורת מתאימה על בריאותם של העצים ואופי הצמיחה שלהם, ימנעו הרבה קריסות מיותרות של עצים.

לעיתים מגיע העץ למצב בו הטיפול היחיד שניתן להעניק לו זוהי כריתה שלו. כלומר זה כבר מצב של חוסר ברירה כאשר אין דרך לטפל בעץ.

גיזום עצים כדי לסייע לעץ ולסביבה

  • גיזום העץ זוהי פעולה חשובה מאוד למען בריאותו של העץ. אם מבצעים את הגיזום באופן הנכון תוכל להימנע הכריתה בהמשך.
  • גיזום העץ באופן הלא נכון עלול לפגוע פגיעה אנושה בעץ ולעצור את הצמיחה שלו. לעומת זאת כאשר הגיזום נעשה באופן הנכון יוכל הדבר להועיל רבות לעץ.
  • חשוב לדעת שגיזום העץ זהו עסק אך ורק לאנשי מקצוע. הוא דורש מיומנות גבוהה ומקצועיות מתאימה עם שימוש בכלים איכותיים בהתאמה לכל עץ ועץ על פי סוגו. נדרש גם ידע מקצועי רב יחד עם הבנה מעמיקה בפיזיולוגיה של הצמח. בקיצור, למרות שתהליך גיזום עצים נראה על פניו כתהליך פשוט וקל, זה ממש לא כך. מדובר בתהליך שמורכב מכמה וכמה אלמנטים ולא כל אחד יהיה מסוגל לבצע את הדבר באופן הראוי שלא יזיק לעץ, גיזום נכון יועיל ויתרום לעץ לצמיחה טובה יותר ואף בטוחה יותר לעצמו וכמובן גם לסביבתו.

איך זה מתבצע?

רוב החברות העוסקות בגיזום עצים משתמשים במנוף. המנוף מקל מאוד על תהליך העבודה וכך היא נעשית באופן בטיחותי מהיר ויעיל. הגוזם מגיע בקלות רבה גם אל צמרות העצים הגבוהים ולא נדרש שימוש בציוד חילופי כמו סולם, הצבת פיגומים וכדומה.

בסיום העבודה יש לוודא שיש מי שמפנה את החומר הגזום. כדאי לוודא מראש כי החברה היא זו שתהיה אחראית לכך. אם משאירים חומר גזום ולא מפנים אותו כחוק עלולים לקבל קנס כספי מהרשות המקומית.

Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?