כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים?

כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים?

כל הנושא של עיצוב גינות מתפתח מאוד בשנים האחרונות כאשר אנחנו מוצאים היום את הגינות המלבלבות בחצרות הבתים, בגני אירועים, בבתי מלון ובמתחמי נופש ועוד, ועוד. אם בעבר סבלו הגינות מצמחייה שאינה מסודרת ומטופחת, הרי שהיום מושקעים משאבים רבים לטיפוח הגינות והטיפוח אכן מעניק לגינות הללו מראה מלבב ומשובב לב ונפש.

יש היום חברות רבות המציעות את הייעוץ והתכנון של הגינה בהתאם לרצונם של בעלי המקום. יש חברות המציעות גם את תאורת הגן המתאימה, את הרהיטים המתאימים לגינה, פרגולות, דקים ועוד. באופן כזה הופכת הגינה לפינת חמד ממש.

כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים כדי לטפח את הגינה שלכם?

החלטתם לשמור על הגינה שלכם ולהעניק לה את הטיפוח המתאים. מה עליכם לרכוש לארגז בכלים שלכם?

  • מעדר – המעדר נחשב לאחד מהכלים הכי עתיקים בהיסטוריה והוא משמש להפיכת האדמה, לחפירה ולעידור. המעדר מצליח להרים בכל פעם כמות קטנה של אדמה והמטרה של העבודה עם המעדר תהיה ניקיון של כל שטח החצר מצמחים או עשבים שוטים. עם המעדר תוכלו לחפור גומות סביב העצים וגם ליצור את התעלות המיועדות לשתילת זרעים, צמחים או פקעות. כדאי להתאים את המעדר בהתאם לגודלה של הגינה כדי ליהנות מהכלי המתאים במקום המתאים.
  • את חפירה – את החפירה מסייע בחפירת בורות, בשתילת שיחים, שתילת עצים, סילוק עשבים והוצאת פסולת ואדמה מיותרת.
  • מריצה – בכל גינה כדאי שתהיה המריצה. היא צריכה להיות בהתאם לגינה אם מדובר בגינה קטנה תוכלו להסתפק במריצה שמכילה 10 ליטר. המריצה מיועדת להעברה של חומרים שונים וציוד לגינה כמו דשן, שתילים, פסולת ועוד. חשוב לשים לב שהמריצה אותה בוחרים לגינה היא מריצה יציבה שמסוגלת לעמוד היטב.
  • מזמרה – המזמרה זהו אחד הכלים הכי חשובים בכל גינה. המזמרה משמשת לגיזום ולחיתוך צמחים או פרחים, ענפים שבורים ועוד. כאשר רוכשים את המזמרה חשוב לשים לב שמדובר במזמרה איכותית בעלת להבי פלדה טובים ואיכותיים עם ידיות אחיזה נוחות לאחיזה ונוחות לשימוש.
  • מגרפה – המגרפה משמשת לגריפה של העלים או הענפים שנשרו או נגזמו וניתן להיעזר בה גם כדי לפזר דשן. בעבר היו המגרפות כבדות מאוד והשימוש בהם היה מסורבל, כיום המגרפות הרבה יותר קלות ונוחות לשימוש והן מכילות שיניים יותר צפופות.

איך תבחרו את הכלים לגינה?

כדי ליהנות מכלים בעלי יעילות גבוהה ומקצועית, חשוב לבחור בכלים איכותיים בחנות מקצועית המציעה ציוד לגננים. לא כדאי להתפתות ולרכוש כלי גינה זולים היות ואלו לא יעמדו במבחן התוצאה. הכלים הללו עלולים להישבר מהר מאוד ואף לא לבצע את המוטל עליהם. גם כאשר מדובר בכלים המיועדים לשימוש חד שנתי, לא כדאי לוותר על איכותם.

נקווה שענינו לכם על השאלה כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים כדי לשמור על הגינה המטופחת והנעימה שלכם.

Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?