כללים לקניית כלי גינון

כללים לקניית כלי גינון

גן מטופח זוהי השקעה לא קטנה, ועל מנת לעשות אותה בצורה תקינה ואיכותית, יש למצוא את הכלים המקצועיים והטובים ביותר שיסייעו בכל שלב של העבודה בגינה. על מנת לעשות זאת, כדאי לציין את סוגי הכלים השונים שכל גנן חייב במחסן שלו. החלוקה היא לפי טיפוח, ניקוי וגיזום של הגן, לעומת כלי המיועדים לשתילה של צמחים חדשים. כן, ניתן להפריד בין כלים המיועדים לשיחים ופרחי נוי לבין אלה עבור עצי נוי ופרי (שדורשים פעולות המערבות יותר כוח פיזי). כמו כן, גם בתחום הגינון יש לא מעט ציוד הגנה חשוב שעשוי למנוע פגיעות בגוף.

מאפיינים של כלי גינון מקצועיים

כמו בכל תחום אחר, גם בגינון המאפיין העיקרי והחשוב ביותר של מוצר איכותי זה החומרים שמהם הוא עשוי. כלי גינון  איכותיים עשויים מחומרים עמידים בפני זעזעועים, לחות ולכלוך, הם צריכים להיות חדים וחזקים על מנת לחפור היטב באדמה. כאשר מדובר בכלים ממנועים (כגון מפוחים לסילוק עלים) – על המכשיר להיות בעל סוללה בקיבולת טובה המאפשרת עבודה רציפה לאורך זמן, וכן אביזרי בטיחות שימנעו מצב של מכונה שיצאה משליטה ופוגעת בסביבה.

אביזרים נלווים שכדאי לחשוב עליהם בעת רכישת כלי גינון

כאשר מתכוננים לטיפול עצמאי בגינה ורוכשים את המוצרים הדרושים לשם כך, כדאי מאוד לחשוב גם על מקומות אחסון מתאימים – פעמים רבות מדובר במחסן חצר שמעמידים בשטח הגינה ובו נועלים את כל הכלים, כולל סולמות, ציוד הבטיחות ואף הביגוד המתאים לעבודה (לדוגמא – כפפות עמידות שימנעו חתכים ופציעות). בנוסף, כדאי תמיד לשקול את העובדה שאתם עשויים להזדקק לעזרה וסיוע מצד החברה שסיפקה לכם את החומרים הללו, כולל חלפים, ציוד חדש וכו'. שיתוף פעולה עם חברה חדשנית ואיכותית בתחום כלי הגינון גם תאפשר לכם להתאבזר במוצרים חדשים ומתקדמים ביותר בשוק, היות וידוע שהטכנולוגיה המודרנית מאפשרת לייעל אינספור תהליכים, כולל בתחום הגינון. פרט אחרון אך חשוב ביותר – זה האחריות שניתנת על המוצרים. היות ומדובר בכלי עבודה שזקוקים להתמודד עם לא מעט עבודה גופנית, חשוב מאוד שהספקים שלהם תהיה מוכנה להתחייב על האיכות שלהם ולהחליפם במידה ויש לכך סיבה מוצדקת.

Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?