מחרטה

מחרטה

שוק המחרטות היום הינו שוק מעניין למי שמבין עניין. הטכנולוגיה בשנים האחרונות עולה שלב ומדרגה בכל פעם מחדש. מה שהיה פעם וגם היום הכלי החשוב ביותר בתעשייה, מקבל תפניות חדשות ומביא לקלות בפני המשתמש באותה מכונה.

כמובן שישנם סוגי מכונות לצרכים שונים – או בשמה העממי – "עיבוד שבבי". החלק העיקרי בחריטה הינו החימום של הכרסומת בברזל – חימום זה נקבע בעיקר על ידי סיבובים לדקה של המכונה ויכולת הקירור שלה. לאחרונה אף הוצע פטנט, ומה שיפה בו הוא הפשטות, שהחריטה היא הפוכה – כלומר ממש בפועל המכונה הפוכה כך שהשבבים שנופלים ממנה בגלל כוח MG – מושמטים על הקרקע ומונעים התחממות של המכונה לאורך זמן.

מחרטה CNC

Computer Numerical Control – למעשה זוהי מכונה מתקדמת הפועלת על ידי בקר מחשב ומונעת על ידי פקודות מחשב, למעשה שפת מחשב, המיוחד בשימוש אוטומטי על ידי מחשב הוא הדיוק שהמכונה יכולה להגיע להבדיל ממכונה ידנית. כמובן שהבקרה והשליטה הינם על ידי הפועל בן האנוש.

מחרטת CNC כאמור הינו השלב המתקדם לשלב המחרטה קונבנציונלית שהיתה המכונה שברוב שנות התעשייה (עד שנות ה90 של המאה הקודמת ), ששימשה את התעשייה ברוב רבדיה. למחרטה הקונבנציונלית היו מספר סוגי חריטה: גידוע, חריץ, הברגות, לחריטה חיצונית ואף לחריטה פנימית.

מחרטה למכירה

קיימים כיום בשוק מגוון רחב של חברות שונות, בעיקר אירופאיות, המוכרות מחרטות למכירה.
מחרטה למכירה ניתן גם לרכוש כאשר המחרטה משומשת אך עדין מסוגלת לתת תפוקה איכותית וחיונית. כאשר מפעל מסוים מתעניין בלהתחדש בטכנולוגיה הוא פשוט מציע למכירה את הכלים הישנים לשימוש – כמובן שיש צורך לבחון ולבדוק מכונות אלו. מכונות אלו ( מחרטות ) יכולות אף להימכר ממפעלים מעבר לים ממקום למקום אחר בגלובוס. לפעמים רכישת מחטה למכירה על ידי מקום אמין יכולה להוזיל עלויות למפעלים וגם כאן בארץ ישראל מנהלי מפעלים מחפשים הזדמנויות טובות ואמינות שמשרתות את המטרה של המפעל עצמו.

בעבר חשבו עם התחדשות הטכנולוגית שתחום זה עבר מהעולם, אך השנים הוכיחו אחרת ותחום זה עדין חי ובועט.

Posted by seo@do-seo.co.il

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?