הכן גינתך לחורף

הכן גינתך לחורף

הטמפרטורות יורדות והחורף מתקרב, ולא כדאי שהוא יתפוס את הגינה שלכם לא מוכנה

צמחים ועצים, בדומה לבני אדם ובעלי חיים, מושפעים רבות מטמפרטורת הסביבה, והם אף חשופים לפגעי מזג האוויר. בכדי לאפשר לצמחים ולעצים בגינתך להמשיך לצמוח במהלך החורף ולפרוח באביב, חשוב להכין את הגינה היטב. הכנת הגינה לחורף אינה משימה של כמה דקות וצריך לפנות בשבילה זמן מוגדר מראש. לחלופין, ניתן להיעזר בגנן או איש מקצוע אשר ידע להדריך ולכוון בנוגע למה צריך לעשות בגינה לקראת החורף. באופן כללי, לקראת החורף יש לעבד את האדמה, לשתול פרחי עונה, לדשן את הדשא, ולבצע גיזום עצים.

איך מכינים את הגינה לחורף?

  • דישון – במהלך הסתיו יש לדשן את הדשא בגינה ואת הוורדים והעצים בדישון סתווי. הדישון הסתווי יעזור לדשא לשרוד את חודשי החורף מאחר והוא מעניק לו עמידות לקור, למנוע צמיחת עשבים שוטים, מקטין פגיעת מחלות ומזיקים, ואף משמר את המראה הירוק של הדשא. לאחר הדישון יש להשקות את הדשא ולכסח אותו. כמו כן, הדישון הסתווי עוזר גם לוורדים ולעצים ומאפשר להם לבצע חידוש צמיחה ופריחה במהלך חודשי החורף. כמו כן הדישון תורם לעמידותם של העצים במהלך חודשי החורף.
  • עיבוד האדמה – לקראת החורף יש לעקור את פרחי הקיץ העונתיים, להפוך את האדמה ולתת לה להתאוורר מעט ובבוא החורף לשתול פרחי עונה חורפיים. פעולות אלו יעזרו לחידוש וריענון האדמה בגינה, יאפשרו ליותר מי גשמים לחלחל לתוכה, וגם ישפרו את איכות הקליטה באדמה של הצמחים החדשים.
  • גיזום עצים – אחת הפעולות החשובות בהכנת הגינה לחורף היא גיזום עצים וענפים בגינה. לקראת החורף חשוב מאוד לבצע גידום של ענפים אשר לא יעמדו ברוחות ובסופות חזקות, כמו גם גיזום עצים הקרובים לחוטי או עמודי חשמל. פעולת הגיזום הינה חשובה ביותר מאחר והיא יכולה למנוע נפילה של עצים או ענפים על בני אדם או על רכוש. בנוסף לגיזום, מומלץ לתמוך עצים צעירים ולקשור אותם לעמוד תומך אשר ימנע את נפילתם בזמן סופות.
  • שינוי הגדרות במערכת ההשקיה – חוקי מדינת ישראל אינם מתירים השקיית גינות במהלך חודשי החורף, ולכן יש לצמצמם את היקף עבודת מערכת ההשקיה למצב בו רק הטפטפות פועלות וביטול פעולת הממטרות למהלך החורף. כמו כן, חשוב לזכור כי במצבים של גשמים מרובים אין להשקות בכלל את הגינה מאחר ועודף מים יכול להוביל גם הוא למוות של צמחים ועצים.

הכנה מראש תורמת לגינה בריאה יותר

הכנת הגינה לחוף הינה פעולה חשובה ביותר מאחר והיא עוזרת לגינה להתגבר על חודשי החורף הקרים והגשומים. אי הכנת הגינה לחורף עשויה להיגמר במוות של חלק מהצמחים בגינה, וזהו מצב לא מאוד רצוי. לכן, חשוב להקפיד על דישון מתאים, גיזום עצים, ועיבוד האדמה, כדי שתוכלו ליהנות מהגינה שלכם לאורך כל השנה.

Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?