המדריך לעיצוב הגינה לבד

רמי גן מתקין דשא סינטטי מקצועי

המדריך לעיצוב הגינה לבד

כאשר אתם מעצבים את הגינה הפרטית שלכם עליכם להתמקד במטרה שלשמה אתם מעצבים ומתכננים את הגינה.

גינה פרטית למטרת נוי בלבד – במקרה הזה יש להשקיע ולעצב את הגינה עם צמחים, פרחים, עציצים, בריכות נוי, מפלים ומזרקות.

גינה מעוצבת במטרה לגדל בה פירות, ירקות וצמחי תבלין

גינה שבה יוכלו הילדים או הנכדים לשחק, יהיה מקום לעשות על האש ולארח אנשים לארוחות. במקרה הזה, רצוי לשמור על מקסימום מקום, לא להעמיס את הגינה בצמחים אלא להתקין דשא סינטטי ושמור על גינה מינימלית.

בתהליך הקמת הגינה חשוב להכיר את המגבלות של הגינה, אם הגינה שלכם קטנה המנעו מהעמסה מיותרת של צמחים או ריהוט גן, אפשר גם לוותר על הדשא. וצריך לקחת בחשבון את השילוב הנכון של הצבעים, כדי שתהייה הרמוניה והצבעים לא ייצרו בלגאן, תחושת חוסר סדר בעיניים.

  1. חשוב לעשות החלטה מהי מטרת הגינה ועל פי זה הקו העיצובי שלה. גינה בסגנון צבעוני, מודרני, מינימלי וכדומה.
  2. חשוב לבחור נקודה, מיקום בגינה שהוא ימשוך את העין ויהיה מרכז הגינה
  3. שתילת הצמחים – חשוב לשתול את הצמחים ביחד וליצור קבותות של צבע ולא להעמיד עם הצמחים או עם הצבעים, מקסימום שלושה צבעים מרכזיים שיובילו את הטון הצבעוני.

אם יש לכם גינה גדולה והשטח העיצובי שלכם רחב יש אתם יכולים להרשות לעצמכם להשתולל ולא צריך לוותר עם מפל או המזרקה. להלן מספר טיפים:

התמקדו בגינה שמתאימה ועונה על כל הצרכים שלכם, אם אתם רוצים לעצב גינה שבה תוכלו לשבת לאחר יום העבודה על הספסל או לקרוא עיתצון ביום ראשון או גינה שבה תוכלו לאכול ארוחות בוקר בשמש לאחר שהגעתם להחלטה עליכם לעשות חלוקה נכונה של השטח, החלק של הצמחייה הנמוכה שיוצרת תחושה של מרחב וצמחייה גבוהה עם עצים גבוהים שיוצרים תחושה של גינה מלאה.

חשוב לקחת בחשבון את הנושא הבטיחותי ובמקרה הזה יש לחלק את הגינה לאיזור שבו יהיה שביל שבו יהי אפשרי ללכת בלי לדרוך על העציצים או להתחלק על האדמה בימים גשומים כאשר האדמה מתמלאת במים והופכת להיות בוצית, אפשר להשתמש בריצוף עם דקים או קרמיקה או בטון.

Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?