עצבו את הגינה בעצמכם!

עצבו את הגינה בעצמכם!

כיום אין צורך בשכירת מעצב יוקרתי בכדי ליהנות מגינה מעוצבת בצורה מרשימה

עיצוב גינות פרטיות הינו תחום אשר הולך ומתפתח בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים להיעזר במעצבים מקצועיים בכדי לעצב את גינתם, אולם שירותים אלו עלולים להגיע לסכומים גבוהים ביותר, והם אינם מתאימים לכולם. למרות האמור, כל אחד יכול לעסוק בעיצוב גינות פרטיות בעצמו, ולעצב את הגינה הביתית שלו לגמרי לבד.

אז כיצד ניתן לעצב את הגינה בכוחות עצמכם?

  • קבלו השארה מגינות אחרות: השראה יכולה להיות בכל מקום- בגינות של חברים, בגינות שכונתיות, באתרי אינטרנט ולעיתים קרובות אף בחנויות בנייה. בטרם אתם ניגשים לתכנון העיצוב של הגינה, קבלו השראה מגינות אחרות ולמדו אילו מראות אתם אוהבים יותר ואילו פחות. לאחר מכן, תוכלו לשבת ולתכנן כיצד תרצו שהגינה שלכם תיראה או לפחות אילו מוטיבים תרצו לראות בגינה.
  • עשו שימוש בחומרים מגוונים: גינות בהם משולבים כמה חומרים יחד יוצרות רושם מעוצב הרבה יותר. עיצוב גינות פרטיות כולל בין היתר שימוש בכמה חומרים המתאימים לעיצוב הגינה כגון דשא, עצים, שיחים, פרחים, טוף, אבני שפה, מוביילים ועוד. אל תגבילו את עצמכם, וגם בגינת הבית הפרטי שלכם עשו שימוש במגוון של חומרים טבעיים בכדי ליצור בה מראה מעוצב ומיוחד, ולא מראה משעמם ומונוטוני.
  • עצבו את הגינה בשלבים: לעיתים עיצוב גינה עלול להיות יקר וקשה גם כאשר לא נעזרים במעצב מקצועי, אולם זאת לא סיבה לא לעצב את הגינה כלל. כאשר הנכם מעצבים את הגינה בכוחות עצמכם, אתם יכולים לבחור לעצב אותה בשלבים, כאשר בשלבים הראשונים אתם מציבים את הדברים החשובים ביותר בגינה, ורק בהמשך משפרים את העיצוב שלה בכל פעם עד הגעה לתוצאה הסופית הרצויה עבורכם.

ניתן לראות כי זה קל ופשוט לעצב את הגינה הביתית בכוחות עצמכם

עיצוב גינות פרטיות הוא אינו נחלתם של מעצבים מקצועיים בלבד, וכל אחד יכול לעצב את גינת ביתו בכוחות עצמו, ואף להוציא את העיצוב לפועל, גם אם הדבר אינו מתבצע במהירות ובמיומנות של בעלי מקצוע בתחום.

Posted by דודי שיין

leave a comment

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?