התאורה שתשנה דרמטית את מראה הגינה!

יש גופי תאורה מסוגים שונים ומגוון אפקטים שיוכלו לעצב מחדש את הגינה שלכם ולשוות לה מראה נפלא.

גינה היא נכס של ממש לבית ולדיירים. זה מקום להתאווררות, לשהייה נינוחה ולהרגשה נהדרת. אבל כמובן שניתן להפיק מהמקום את התועלת במידה והגינה מושקעת ומטופחת היטב. מקום מוזנח שאינו מתוחזק היטב הוא מקום לא נעים ולא מזמין. מסיבה זו חשוב לתכנן את הגינה היטב ולהפוך אותה למקום נעים ונוח לשהייה!

תאורת גינה – כיצד משדרגים באמצעותה את הגינה?

אכן, התאורה הנבחרת משנה בצורה ניכרת את מראה הגינה. בעת הבחירה יש לשים לב למספר פרמטרים שישפיעו בצורה ניכרת על המראה של הגינה.

נקודה ראשונה – מראה גוף התאורה

חשוב מאוד שגוף התאורה יהיה מראה נאה ומתאים לעיצוב הגינה. יש כיום מגוון עצום של גופי תאורה מסוגים שונים. המבחר הקיים מאפשר לכל אחד לבחור את הגוף המתאים מבחינת המראה של הגינה. גופים בגדלים שונים ובעיצובים מיוחדים יוכלו לענות על הצורך ולאפשר להשיג מראה מטופח ויפה בגינה.

נקודה שניה – האור

כאשר מתקינים גוף תאורה חשוב לשים לב גם לסוג האור ולעוצמה שלו. קיימים כיום נורות מתקדמות בטכנולוגית לד. נורות אלו מפיקות אור נהדר ומאפשרות להאיר את הגינה במראה נהדר. בעת הקניה יש לשים לב לעוצמת האור – נמדד בוואט. כמו כן יש לתת את הדעת לגבי גוון האור. יש אור צהוב, לבן וגווני ביניים נוספים. בחרו את האור המתאים שיאיר את הגינה שלכם באור נעים לעין. בנוסף לתאורת גינה עושי להתאים נורות צבעוניות בגווני הכחול, ירוק וכן הלאה. צבע מוצלח מאיר באור אחר את המקום ומשדרג פלאים את המקום.

נקודה שלישית – המיקום

כאשר מציבים את גופי התאורה בגינה כדאי לבחון את השטח ולזהות את הנקודות המתאימות להצבת גופי התאורה. בכל גינה יש אזורים מוארים יותר או פינות נאות שכדאי להבליט אותן. תאורת גינה תעשה את העבודה ותאפשר לכם ליהנות מגינה מעוצבת בגוונים נאים ומאירים בשעות החשכה כמו בשעות היום.

נקודה רביעית – התקנה

יש אפשרויות התקנה שונות לגופי תאורת חוץ. יש גופי תאורה שנועצים אותם אחרים נקבעים באמצעות עמוד או נתלים על הקיר. כמובן ששוב לכם להחליט איזה סוג התקנה תתאים לגינה שלכם כדי שתפיקו את התועלת הנדרשת מגוף התאורה שתרכשו ותוכלו להתקין אותו בשטח בקלות ובנוחות מקסימלית.

נקודה חמישית – צריכה

כמה חשמל יצרכו גופי התאורה? אמנם נורות לד לא צורכות הרבה חשמל אבל בכל זאת יש לדעת מראש מהי הצריכה הצפויה של גופי התאורה.

מומלץ לפנות אל חנות מקצועית בתחום ולשוחח על גופי התאורה האפשריים. בצורה כזו ניתן לבחור בחכמה את גופי התאורה המתאימים וליהנות מתאורה נעימה ומוצלחת שמאירה את הגינה ומשדרגת את המראה שלה!

מערבל בטון

כשאנחנו עומדים לבנות מבנה חדש, בין אם מדובר במבנה מגורים או מבנה מסחרי, בין אם מדובר במבנה שלם, תוספת של חדר או מחסן, עלינו להיעזר, מן הסתם במגוון רחב של כלים ואמצעים שונים אשר בעזרתם נוכל לבצע את העבודה.

מדובר על כלים ידניים אשר ישרתו אותנו מהשלב הראשון של התהליך ועד לשלבים המתקדמים והסופיים שלו. כפי שאנחנו יכולים להבין, תהליך הבנייה כולל מגוון רחב של רבדים וחלקים,  אשר כל חלק נועד לאפשר לנו לבצע את החלק הבא בתהליך.

כך למשל כשאנחנו רוצים להקים את הקירות של המבנה, אז עלינו להשתמש במשאית מערבל בטון על מנת שיהיה ניתן להתקין את הלבנים ולבנות את הבסיס למבנה, בשלב הבא אנחנו נצטרך להשתמש בכלים ידניים מסוגים שונים, בין אם זה מקדחות, קומפרסורים, ואמצעים אחרים, חשמליים וכאלה שלא, אשר בעזרתם נוכל להקים את התשתיות במבנה, עד שנגיע אל סוף התהליך, אז נוכל לבצע את הגימורים על מנת שנוכל להשלים את התהליך.

אותם כלים ידניים, כמו אותו מערבל בטון, נמצאים מן הסתם אצל כל בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הבנייה, בין אם זה קבלנים או גורמים אחרים. אם אנחנו מתכננים לבצע את הבנייה בעצמנו, הרי שעליו לדאוג שיהיו בידינו כל הכלים הנ"ל, ולשם כך עומדות לרשותנו מספר אופציות.

האופציה הראשונה היא לרכוש את הכלים לשימוש עצמי. הבעיה עם אופציה זו היא, אחרי שנסיים את השימוש בכלים ובמערבל ובשאר האלמנטים, לא יהיה לנו הרבה מה לעשות איתם. סביר להניח שעם חלק מהכלים עוד נוכל להשתמש לצרכים שונים בהמשך, אך אל מול ההוצאה הכספית הגבוהה שברכישתם, אנחנו לא נוכל להחזיר את ההשקעה ועל כן זו תהיה הוצאה כספית גדולה ומיותרת.

האופציה השנייה, אנחנו יכולים לבחון אופציות לשכור את אותם כלים, בין אם מחנויות, חברות או אנשי מקצוע שונים. כך למשל אנחנו יכולים לשכור מערבל בטון בו נוכל להשתמש לצורך בנייה. אנחנו יכולים למצוא מערבל ידני וכן אנחנו יכולים למצוא מערבל בטון חשמלי שמותקן על גבי משאית. במקרה כזה יש צורך לשכור את השירות של החברה אשר מחזיקה במשאית, ואנשיה יבצעו עבורנו את העבודה.

במרבית המקרים, אנחנו נעדיף לשכור את השירות של אנשי מקצוע, בכל התחומים שקשורים לעולם הבנייה ולא לבצע בעצמנו את העבודה, גם מטעמי נוחות וגם מטעמים כלכליים. במקרים כאלה, לא נצטרך כמובן לדאוג להשכרת ציוד משום סוג שהוא, שכן הם ידאגו להביא אותו.

לפני סיום נדגיש, השימוש באותם כלים מתבצע על פי אופי הבנייה. אם מדובר בבנייה קונבנציונאלית אז מן הסתם נצטרך להשתמש במערבל בטון ובאמצעים שיאפשרו את הקמת המבנה בצורה כזו, אם מדובר על בנייה קלה, מתקדמת, סביר להניח שנצטרך להשתמש באמצעים אחרים שמתאימים לסוג בנייה שכזה.

 

אקדח לניקוי בקיטור

אקדח לניקוי בקיטור הוא אחד הכלים המשמעותיים ביותר למכונה בשטיפה בלחץ. מכונה כזאת מזרימה זרם בלחץ מים גבוהה מאוד ולכן היא זקוקה לראש חזק מאוד והתשובה כפי שאתם מנחשים היא ראש אקדח לניקוי בקיטור.

ניקוי בקיטור על ידי לחץ מים משתנה הינו תהליך ניקוי מאוד יעיל שבאמצעותו ניתן לנקות משטחים מסוגים רבים כגון: אבן, שיש, רעפים, אספלאט וכו'. רוב האנשים כאשר מחפשים פתרון ניקוי הם קונים מכשירים ביתיים לניקוי בקיטור, ניקוי זה הוא יעיל אך לרוב העוצמה של לחץ המים הרבה יותר נמוכה מאשר מכשיר תעשייתי שהיכולות שלו הרבה הרבה יותר גבוהות מאשר מכשיר בייתי שמותאם לצרכי הבית.

ישנם שיטות רבות כיום לניקוי כגון ניקוי חול, כלומר ניקוי באמצעות חול. אותה השיטה כמו מים – רק חול. החול כידוע הינו גרגירים קטנים וכאשר הם בלחץ כביר הם עפים ופשוט מפלחים את המשטח שאותו רוצים לנקות ונכנסים גם למקומות שלא קל להיכנס אליהם ומנקים אותם. ניתן באמצעות שיטה זו גם לחדש צבע של משטח למשל. ניקוי חול הינה שיטה טובה ויעילה ויש צורך כמובן באנשי מקצוע שידעו לתפעל מכונות מיוחדות אלו.

ניקוי חזיתות בלחץ

ניתן לנקות חזיתות של מבנים הכוללים סוגים שונים של אבנים, חיפויים בטון ושלל מרקמים שונים. מבנים רבים עם הזמן מאבדים את היכולת להישמר נקיים על ידי כך ששכבה של לכלוך עוטפת אותם, זהו תהליך ארוך שנים ויש לדאוג לשמר את המבנה כמו כל דבר שיש לשמור עליו. ניקוי בלחץ גבוהה וע"י הכלים הנכונים ואנשי מקצוע יכולים לעשות הבדל משמעותי לפני/ואחרי – כלומר מי שיצא לו לראות בנינים שעברו תהליך כזה מבינים את ההבדל – זה כמו לעשות חדש למעשה – רק שהעלויות עצמן הרבה יותר נמוכות כמובן.

 

מכלי פלסטיק

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט מכלי פלסטיק שונים, אשר מגיעים בגדלים שונים ומשמשים לצרכים שונים. ניתן לראות לא מעט מכלים העשויים מפלסטיק הן בתעשייה והן במגזר הפרטי. אנשים רבים וחברות לא מעטות בוחרות להשתמש לצרכים שלהן במכלים עשויים מפלסטיק, היות ומדובר על חומר קשיח ויציב, שאינו מושפע מגשם או לחות וגם אינו מתפורר או מתייבש בשמש. ניתן כמובן למצוא מכלים שונים בעלי רמת איכות ורמת עמידות משתנה. לכן חשוב תמיד להתאים את מיכל הפלסטיק לשימוש שעבורו הוא נועד. תעשיות רבות משתמשות במכלים אלו עבור מטרות שונות, החל מהובלה ואחסון של חומרי מזון שונים, תרופות, מוצרי פלסטיק, כימיקלים ואף חומרים מסוכנים. במגזר הפרטי ניתן לראות את המכלים האלו משמשים בתור בריכות נוי לדגים, מקווי מים שונים ומכלים לצורך איסוף של מים אפורים.

מהם היתרונות של שימוש במכלי פלסטיק?

קודם כל, חשוב להבין כי כל אחד יכול להזמין לעצמו מיכל פלסטיק בכל גודל רצוי ונחוץ. ניתן להזמין מיכל גדול בנפח של 300 ליטר, או אפילו להקצין ולהזמין מיכל ענק שיכול להגיע לנפח של יותר מ – 8 אלף ליטר. מכלי פלסטיק אינם מושפעים מתנאי אקלים קשים, ולכן ניתן להשתמש בהם במפעלים השונים ללא כל חשש. לרוב סביבת המפעל תהיה לחה וחמה יחסית, דבר שעלול לפגוע למשל במכלים העשויים ממתכות. אך מכלים העשויים מפלסטיק יספקו מענה איכותי ויעיל יותר. כמו כן, כדאי לדעת כי מכלים אלו אטומים לחלוטין בפני חיידקים וגורמים מזהמים אחרים. נתון זה חשוב במיוחד עבור הובלה ואחסון של פרטי מזון שונים, כמו גם במקרה שמשתמשים במיכל לצורך איסוף מים. יתרון חשוב נוסף הוא המשקל הנמוך של מיכל הפלסטיק ביחס לגודל שלו. אפילו מכלים ענקיים אינם שוקלים הרבה ולכן קל לשנע ולהעביר אותם ממקום למקום. ניתן למחזר את המכלים ולהשתמש בהם בשנית, ללא שום בעיה לאחר ניקוי וחיטוי מתאים.

אלו מכלים מפלסטיק ניתן למצוא היום בשוק?

כאמור, המגוון הקיים בשוק הינו עצום, וכל אחד יכול למצוא לעצמו את המיל האידיאלי עבורו. חשוב כמובן לתת את הדעת לגבי השימוש שעבורו נועד המכל, על מנת להבטיח כי מדובר במיכל איכותי ועמיד מספיק. ניתן תמיד לרכוש מכלים משומשים, ובכך לאפשר לשמור על איכות הסביבה כמו גם להרוויח ממחיר נמוך יותר בצורה משמעותית. מי שמעוניין במיכל פלסטיק לצורך שימוש קצר בלבד, יכול לחסוך לא מעט כסף באפשרות לשכור מיכל במקום לרכוש אותו.

מיכל פלסטיק לכימיקלים

ישנן שיטות ייצור שונות, אשר מאפשרות לייצר מכלים עמידים יותר או פחות. אחת השיטות המוצלחות ביותר הינה שיטת הליפוף, אשר מבטיחה מיכל עמיד ויציב לאורך זמן. מי שזקוק למכל פלסטיק עמיד במיוחד, כדאי לו לחפש מיכל העשוי מפלסטיק פוליפרופילן ופוליאתילן. חומרים אלו עמידים לכימיקלים מסוכנים ויכולים לעמוד בטמפרטורה של עד 95 מעלות צלזיוס.

 

מחרטה

שוק המחרטות היום הינו שוק מעניין למי שמבין עניין. הטכנולוגיה בשנים האחרונות עולה שלב ומדרגה בכל פעם מחדש. מה שהיה פעם וגם היום הכלי החשוב ביותר בתעשייה, מקבל תפניות חדשות ומביא לקלות בפני המשתמש באותה מכונה.

כמובן שישנם סוגי מכונות לצרכים שונים – או בשמה העממי – "עיבוד שבבי". החלק העיקרי בחריטה הינו החימום של הכרסומת בברזל – חימום זה נקבע בעיקר על ידי סיבובים לדקה של המכונה ויכולת הקירור שלה. לאחרונה אף הוצע פטנט, ומה שיפה בו הוא הפשטות, שהחריטה היא הפוכה – כלומר ממש בפועל המכונה הפוכה כך שהשבבים שנופלים ממנה בגלל כוח MG – מושמטים על הקרקע ומונעים התחממות של המכונה לאורך זמן.

מחרטה CNC

Computer Numerical Control – למעשה זוהי מכונה מתקדמת הפועלת על ידי בקר מחשב ומונעת על ידי פקודות מחשב, למעשה שפת מחשב, המיוחד בשימוש אוטומטי על ידי מחשב הוא הדיוק שהמכונה יכולה להגיע להבדיל ממכונה ידנית. כמובן שהבקרה והשליטה הינם על ידי הפועל בן האנוש.

מחרטת CNC כאמור הינו השלב המתקדם לשלב המחרטה קונבנציונלית שהיתה המכונה שברוב שנות התעשייה (עד שנות ה90 של המאה הקודמת ), ששימשה את התעשייה ברוב רבדיה. למחרטה הקונבנציונלית היו מספר סוגי חריטה: גידוע, חריץ, הברגות, לחריטה חיצונית ואף לחריטה פנימית.

מחרטה למכירה

קיימים כיום בשוק מגוון רחב של חברות שונות, בעיקר אירופאיות, המוכרות מחרטות למכירה.
מחרטה למכירה ניתן גם לרכוש כאשר המחרטה משומשת אך עדין מסוגלת לתת תפוקה איכותית וחיונית. כאשר מפעל מסוים מתעניין בלהתחדש בטכנולוגיה הוא פשוט מציע למכירה את הכלים הישנים לשימוש – כמובן שיש צורך לבחון ולבדוק מכונות אלו. מכונות אלו ( מחרטות ) יכולות אף להימכר ממפעלים מעבר לים ממקום למקום אחר בגלובוס. לפעמים רכישת מחטה למכירה על ידי מקום אמין יכולה להוזיל עלויות למפעלים וגם כאן בארץ ישראל מנהלי מפעלים מחפשים הזדמנויות טובות ואמינות שמשרתות את המטרה של המפעל עצמו.

בעבר חשבו עם התחדשות הטכנולוגית שתחום זה עבר מהעולם, אך השנים הוכיחו אחרת ותחום זה עדין חי ובועט.

עיצוב גינות

כך תעצבו את הגינה שלכם באופן מושלם

עיצוב גינות

אתם מביטים החוצה אל הגינה הקטנה שלכם ומפנטזים על הרגע שבו ישלוט בה הצבע הירוק. אתם משתוקקים להריח את התבלינים שיצמחו בה, ליהנות מצילם של עצי הפרי או להישען לאחור תחת השמש המלטפת עם כוס יין אדום. הבעיה העיקרית היא שכדי להגשים את הפנטזיה הזו אתם צריכים להתחיל לעבוד. זה הזמן להפשיל שרוולים, לתכנן נכון ובעיקר לגלות את הגנן שחבוי בכם, או לכל הפחות – להיעזר בגורם מקצועי שייעץ לכם בדרך. אז איך מתחילים?

 

העתיקו את החלום אל הכתב

הציוד הראשון לו אתם זקוקים לצורך עיצוב גינות נמצא ממש בהישג ידכם והוא כולל דף, עפרון וסרגל. שרטטו את הגינה שלכם באופן מדויק ככל האפשר, סמנו את מידותיה והתחילו לדמיין איך היא תיראה ביום שאחרי. קבעו את מיקומה של ערוגת התבלינים, את הפינה שתרצפו לצורך הצבת ריהוט גינה, ואת הצמחים שתרצו לשתול בה. עם השרטוט הזה תוכלו לגשת אל המשתלה הקרובה להצטייד בכל מה שאתם צריכים גם לצורך העבודה עצמה, וגם לצורך תחזוקת הגינה באופן קבוע.

התחילו לממש

בביקורכם במשתלה אפשר ואף מומלץ להתייעץ עם הצוות המקצועי, שיידע להמליץ לכם על תמהיל הצמחייה בהתאם לפרמטרים שונים, לרבות תקציב ומידת הנכונות שלכם להשקיע בטיפוח הגינה בהמשך. אם אתם יודעים מראש שתתקשו להקפיד על השקיית הגינה מדי יום תוכלו לבחור בצמחים ופרחים שידרשו תחזוקה במידה פחותה. לחלופין, תוכלו להחליט שאתם מתקינים מערכת השקיה אוטומטית. אם אתם מתכוונים להתקין דשא תצטרכו לרכוש גם מכסחת דשא שתעזור לכם לשמור על מראה רענן ומטופח של המדשאה הירוקה, וכן רצוי שתדעו מה הוא הציוד הדרוש לכם כדי להתחיל לעבוד כבר מחר בבוקר.

התחילו ליהנות

לאחר שהתהליך יושלם, הגינה תעוצב, הפרחים יישתלו ובגדי העבודה יושלכו אל מכונת הכביסה, תישאר לכם עוד משימה אחת קטנה ומהנה במיוחד. הכינו לעצמכם קוקטייל צונן או קפה משובח (על פי טעמכם), צאו אל הגינה היפה שלכם והרשו לעצמכם ליהנות ממנה. לאחר תקופה ארוכה של הכנות, תכנונים ופעולות גינון שלמדתם גם מהמומחים וגם מהמידע הרב הזמין לכם באינטרנט, אתם בהחלט יכולים לקצור את הפירות. הגינה שלכם, אם תשקיעו בה נכון מבעוד מועד, יכולה להיות גן עדן פרטי שכולו שלכם. עם הציוד הנכון תוכלו גם לשמר את התוצאה הנפלאה לאורך זמן, וליהנות מגינה מטופחת ונעימה שלא תרצו לצאת ממנה.

הצללה לגינה – הבחירה הנכונה

 

אם אתם מעוניינים לשדרג את המראה של הגינה הפרטית או אם החלטתם לטפח את השטח האדמה הריק מסביב לבניין או לבית הדו משפחתי ואף להוסיף לו פרגולה חדשה, לבנות דק שעליו תציבו ריהוט גן קלאסי, להעמיד גופי תאורה וכל מיני רעיונות נוספים אותם אתם מעוניינים ליישם חשוב שתכינו רשימה של כל אותם כלי עבודה להם תזדקקו על מנת לעצב את אותו שטח כפי שאתם מעוניינים. דבר נוסף אותו חשוב לקחת בחשבון הוא כל הקשור אל ההצללה של המקום.

 

חובת הצללה במדינה חמה

מדינת ישראל היא מדינה חמה בה השמש שולחת את קרניה החמות ימים רבים בשנה. כיוון שרוב האנשים מעוניינים להינות משטח הגינה והחצר, גינה בה הושקעה אנרגיה רבה ומשום שכל אחד מעוניין שהאדם שעובד בגינה שלו או שוהה בה להנאתו יהיה מוגן מפני התייבשות, מכת חום או שיזוף לא מבוקר, חשוב לפנות אל מומחים בתחום הצללה. טרם הפנייה אל אלו חשוב להגיע למספר החלטות חשובות וזאת על מנת לבצע את הבחירה הנכונה של אותו אמצעי הצללה המתאים לגינה. ההחלטה הראשונה צריכה להיות האם אתם מעוניינים לדאוג להתקנה של אמצעי ההצללה או שמא אתם מעוניינים במומחה שיבצע זאת בשבילכם. ההחלטה השנייה צריכה להיות המידות המדוייקות של אמצעי ההצללה בו אתם מעוניינים (יש לבצע מדידה מדוייקת של המקום או לשכור את שירותיו של מודד מקצועי לביצוע העבודה), השלישית צריכה להיות החלטה לגבי סוג אמצעי ההצללה בו אתם מעוניינים וההחלטה הרביעית צריכה להיות התקציב אותו אתם מייעדים למטרה זו.

 

בחירה והתקנה

אם החלטתם שאתם מעוניינים להתקין אמצעי הצללה בעצמכם קחו בחשבון שתצטרכו לוודא שאתם יודעים בדיוק כיצד לבצע את העבודה ושיש ברשותכם את כל כלי העבודה הדרושים. אם אינכם יודעים באילו כלי עבודה ומקדחים לבחור, בוודאי תשמחו לקרוא שיש לכם אפשרות לפנות אל המוכרים/יועצים של חנות לכלי עבודה וגינון ולזכות בייעוץ המתאים לגבי כלי העבודה המתאימים ביותר וציוד עבודה בטיחותי המתאים לביצוע עבודה זו. אם אינכם מהוקצעים בכל הקשור אל התקנת אמצעי הצללה  רצוי לבחור במתקין מקצועי שיבצע את העבודה במקצועיות ובמהירות. לגבי בחירת אמצעי ההצללה, נכון להיום יש רשתות בכל מיני צורות, מפרשי צל, הצללה בשיטת ממבראנה בהתאמה אישית, סככות בעיצובים מיוחדים, שמשיות ואמצעים נוספים המיועדים להצללת השטח הרצוי וזאת על מנת שאתם ויקירכם תוכלו לשהות בו בנועם.

 

הצללה איכותית – חובה בישראל של 2017!

אספקה לתעשייה

כלי עבודה חשמליים

כל אחד מאיתנו נתקל מדי פעם בצורך לתיקון ולביצוע עבודות כאלה ואחרות. אמנם ישנן עבודות שלהן מספיק מברג פשוט, פטיש או כלי עבודה ידניים אחרים, אך ישנן לא מעט עבודות אשר בכדי לבצען בצורה טובה ומהירה נדרשים כלי עבודה חשמליים  - מה שנקרא גם: אספקה טכנית למפעלים . בבתים רבים יירכש בסופו של דבר ארגז כלים הכולל את הכלים החשמליים הבסיסיים הנדרשים לעבודות הבית השונות. שימוש בכלים אלה עושה את העבודה פשוטה הרבה יותר, ללא צורך להפגין יכולות פיזיות מרשימות או מוטוריקה עדינה הדורשת שנים של אימון.

לרכוש את ארגז הכלים שישמש אתכם

ארגז כלים ובו כלי עבודה חשמליים כדאי לקנות לפני שמגיעים אל הרגע בו אחד הכלים נחוץ. ארגז הכלים צריך להכיל מקדחה. ישנם מספר סוגי של מקדחות כמו מקדחה זוויתית או מקדחה עם פטישונים שכאחד מהם מתאים לסוג אחר של עבודה. אם אתם מתחילים בתחום, תוכלו להתייעץ עם המוכר בחנות כלי העבודה. המקדחה החשמלית צריכה להיות בעלת עוצמה חזקה בכדי להצליח לקדוח חור גם בחומרים קשים כמו בטון או עץ. כלי אחר שימושי במיוחד הוא המברגה החשמלית. המברגה צריכה להיות בעלת ראש מתחלף על מנת שתתאים להברגתם של ברגים מכל סוג. אם יש לכם גינה, גם מסור חשמלי ישמש אתכם מדי פעם כאשר אחד העצים מתחיל להצמיח ענפים לכל עבר. המסור צריך להיות נוח לאחיזה וקומפקטי יחסית אך בעל עוצמה  מספיקה.

כלי עבודה חשמליים למקצוענים

אמנם לא חסרות ההזדמנויות בהן נשתמש בבית בכלי עבודה שניתן לרכוש במסודר על ידי אספקה לתעשייה, אך ללא ספק הצרכנים העיקריים שלהם הם בעלי מקצוע העוסקים בתחום הטכני. על מנת לבצע עבודות כמו ריתוך או הלחמה, הכרחי להשתמש במכשירים מאיכות טובה. בעלי מקצוע אשר משתמשים בכלים מסויימים מדי פעם ולא באופן קבוע עובדים פעמים רבות מול חנות גדולה המחזיקה דגמים רבים של כלים ושוכרת מהם את כלי העבודה עד תום הפרוייקט. כלי עבודה חשמליים הם יעילים מאוד לביצוע עבודה במהירות ובאיכות טובה מאוד.

איפה לבחור כלי עבודה חשמליים?

כלי עבודה בכלל, אך במיוחד כאלה חשמליים, חובה לבחור בחנות אמינה ומקצועית אשר מומחית בתחום. זו יכולה להיות חנות אמיתית או חנות מקוונת, אך חשוב שתחזיק כלי עבודה של חברות בעלות מוניטין וותק בתחום.

 

סקירת פארקים יפים בארץ

אומנם זה נכון שישראל שלנו היא לא מדינה מאוד גדולה וירוק זה לא הצבע החזק שלנו בגלל החום שמורגש כאן בכל ימות השנה אך יחד עם זאת יש פארקים נפלאים במדינה. לכן, אם גם אתם רוצים לצאת מידי פעם לבילוי עם כל המשפחה או שאתם רוצים לעשות פעילות רומנטית בשניים, כדאי יהיה לבחור בכל פעם מחדש פארק אחר שבו מחכות לכם לא מעט אטרקציות. בדרך כלל כשמדברים על פארקים רוב האנשים במדינה ישר חושבים על פארק הירקון כי הוא הכי גדול ומרכזי, אך הגיע הזמן להבין שזו כבר מזמן לא האפשרות היחידה. יש היום עוד הרבה פארקים אחרים שבהם תוכלו לבלות עם האנשים האהובים עליכם, כמו לדוגמה הפארקים השונים שמחכים לכם בנגב או בצפון.

 

איזה בילויים מחכים בפארקים?

ניתן לראות שאת הפארקים הכי יפים בארץ מציפים אנשים מכל הסוגים, גילאים ומינים שכן הפארקים המטופחים מציעים פעילות לכל המשפחה. מצד אחד ניתן לראות פארקים שבהם יש אגמים ואפשר ליהנות בהם משייט ומצד שני אפשר לראות פארקים עם מסלולי הליכה יפים במיוחד. אם יש פארק ששווה לכם לבקר בו כשיש לכם זמן זה כמובן פארק הרצליה כי מדובר על מקום מקסים שמשתרע על לא פחות מ120 דונם שכוללים מדשאות ואזורים שונים שבהם תוכלו לעשות על האש, לראות הופעות או אפילו ליהנות מהאגם. הפארק מאוד מטופח ויש בו גם לא מעט משחקים שמתאימים לילדים כך שברור מדוע בימי שמש מקסימים הוא מלא במשפחות. הפארק מתאים גם למי שרוצה להגיע אליו כדי ליהנות מפעילויות ספורטיביות שונות, בין אם זו רכיבה על אופניים או ריצה שיש יש לכך מסלולים ייעודיים. לכן אתם יכולים להיות בטוחים שגם אתם, אחרי הפעם הראשונה שתבלו במקום, תשמחו לחזור אליו בכל פעם מחדש, אז למה אתם מחכים?

 

יום הולדת בפארק מטופח

אם לאחד מהילדים שלכם יש יום הולדת בקרוב ואתם חושבים איפה תוכלו לעשות לו אירוע מרגש ויפה, בהחלט אפשר להבין אתכם. אירועים כמו ימי הולדת תמיד צריכים להיות כמה שיותר מושקעים ומיוחדים, אך מי אמר שתמיד צריך לעשות אותם בבית? דווקא האפשרות של יום הולדת בפארק צריכה לעניין אתכם כי הילדים של היום לא מבלים מספיק בטבע. לכן, אם תזמינו את כל הכיתה של הבן או הבת שלכם ליום של פעילות והנאה בפארק כמו פארק הרצליה אתם תראו שכולם יתלהבו מכך מאוד. מדובר על מקומות שלא רק רמת הניקיון והטיפוח בהם גבוהה אלא גם יש בהם אבטחה, אפשרות לשתות ואפילו שירותים, מה שאומר שהשהות בה נוחה  לכל אחד. יום הולדת בפארק זו חוויה נהדרת כי גם אפשר לבחור את האזור שבו תקיימו את החגיגה ולקשט אותו עם בלונים ופרחים וזה מומלץ בחום.

דגשים לבחירת מסור לגיזום עצים

גדילת עצים נחשבת מורכבת למדי וההבנה שלה עשויה להיות נושא למחקר אקדמאי. בשל העובדה כי אף מומחה אינו יכול לחזות את מראה הסופי של העץ, עבודת גיזום עצים באמצעות מסור המיועד לכך עשויה להשפיע על מראה העץ.

כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים?

כל הנושא של עיצוב גינות מתפתח מאוד בשנים האחרונות כאשר אנחנו מוצאים היום את הגינות המלבלבות בחצרות הבתים, בגני אירועים, בבתי מלון ובמתחמי נופש ועוד, ועוד. אם בעבר סבלו הגינות מצמחייה שאינה מסודרת ומטופחת, הרי שהיום מושקעים משאבים רבים לטיפוח הגינות והטיפוח אכן מעניק לגינות הללו מראה מלבב ומשובב לב ונפש.

יש היום חברות רבות המציעות את הייעוץ והתכנון של הגינה בהתאם לרצונם של בעלי המקום. יש חברות המציעות גם את תאורת הגן המתאימה, את הרהיטים המתאימים לגינה, פרגולות, דקים ועוד. באופן כזה הופכת הגינה לפינת חמד ממש.

כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים כדי לטפח את הגינה שלכם?

החלטתם לשמור על הגינה שלכם ולהעניק לה את הטיפוח המתאים. מה עליכם לרכוש לארגז בכלים שלכם?

  • מעדר – המעדר נחשב לאחד מהכלים הכי עתיקים בהיסטוריה והוא משמש להפיכת האדמה, לחפירה ולעידור. המעדר מצליח להרים בכל פעם כמות קטנה של אדמה והמטרה של העבודה עם המעדר תהיה ניקיון של כל שטח החצר מצמחים או עשבים שוטים. עם המעדר תוכלו לחפור גומות סביב העצים וגם ליצור את התעלות המיועדות לשתילת זרעים, צמחים או פקעות. כדאי להתאים את המעדר בהתאם לגודלה של הגינה כדי ליהנות מהכלי המתאים במקום המתאים.
  • את חפירה – את החפירה מסייע בחפירת בורות, בשתילת שיחים, שתילת עצים, סילוק עשבים והוצאת פסולת ואדמה מיותרת.
  • מריצה – בכל גינה כדאי שתהיה המריצה. היא צריכה להיות בהתאם לגינה אם מדובר בגינה קטנה תוכלו להסתפק במריצה שמכילה 10 ליטר. המריצה מיועדת להעברה של חומרים שונים וציוד לגינה כמו דשן, שתילים, פסולת ועוד. חשוב לשים לב שהמריצה אותה בוחרים לגינה היא מריצה יציבה שמסוגלת לעמוד היטב.
  • מזמרה – המזמרה זהו אחד הכלים הכי חשובים בכל גינה. המזמרה משמשת לגיזום ולחיתוך צמחים או פרחים, ענפים שבורים ועוד. כאשר רוכשים את המזמרה חשוב לשים לב שמדובר במזמרה איכותית בעלת להבי פלדה טובים ואיכותיים עם ידיות אחיזה נוחות לאחיזה ונוחות לשימוש.
  • מגרפה – המגרפה משמשת לגריפה של העלים או הענפים שנשרו או נגזמו וניתן להיעזר בה גם כדי לפזר דשן. בעבר היו המגרפות כבדות מאוד והשימוש בהם היה מסורבל, כיום המגרפות הרבה יותר קלות ונוחות לשימוש והן מכילות שיניים יותר צפופות.

איך תבחרו את הכלים לגינה?

כדי ליהנות מכלים בעלי יעילות גבוהה ומקצועית, חשוב לבחור בכלים איכותיים בחנות מקצועית המציעה ציוד לגננים. לא כדאי להתפתות ולרכוש כלי גינה זולים היות ואלו לא יעמדו במבחן התוצאה. הכלים הללו עלולים להישבר מהר מאוד ואף לא לבצע את המוטל עליהם. גם כאשר מדובר בכלים המיועדים לשימוש חד שנתי, לא כדאי לוותר על איכותם.

נקווה שענינו לכם על השאלה כיצד תדעו אלו כלים אתם צריכים כדי לשמור על הגינה המטופחת והנעימה שלכם.

גיזום עצים

צמחיה שכוללת עצים, זה דבר מרשים ויפה שמוסיף הרבה צבע וחן לנופים שלנו. אך למרות היופי המדהים עלולים לעיתים העצים להפוך לסכנה עצומה ולעיתים אף לגרום לנזק חמור בנפש או ברכוש.

כללים לקניית כלי גינון

גן מטופח זוהי השקעה לא קטנה, ועל מנת לעשות אותה בצורה תקינה ואיכותית, יש למצוא את הכלים המקצועיים והטובים ביותר שיסייעו בכל שלב של העבודה בגינה.

רכישה ותיקון כלי גינון ועבודה

יש אנשים שגינון הוא תראפיה בשבילם והם אלו שדואגים לרוב עבודות הגינון בסביבה החיצונית של ביתם ואילו אחרים מחליטים לשכור את שירותיהם של גננים מקצועיים לביצוע עבודה זו וזאת על מנת להבטיח לעצמם את התוצאה המושלמת ביותר.

אם גם אתם עומדים בפני ההכרעה האם לבצע את עבודות הגינון בעצמכם או שמא לשכור את שירותיו של גנן מקצועי, חשוב שתדעו שאם אין לכם ידע מקצועי וניסיון בגננות, קרוב לוודאי שתזדקקו לעזרתו של איש מקצוע לפחות פעם בשנה ולכן חשוב לעשות חושבין ולהגיע להחלטה האם אתם מעוניינים לקנות כלי גינון ועבודה ולשכור את שירותיו של גנן מקצועי לביצוע אותן עבודות אותן אינכם יכולים לבצע בעצמכם או שמא אתם מעוניינים לשכור את שירותיו של גנן מקצועי לאורך כל השנה, גנן שיגיע לביתכם עם כל הציוד הדרוש ויבטיח לכם עבודת גינון מקצועית.

קנייה או תיקון

יש אנשים רבים שמחליטים לבצע את עבודת הגינון בעצמם ולשם כך הם קונים ציוד גינון. במקרה של בעיה בציוד הם מתלבטים האם לתקן אותו או שמא לקנות ציוד חדש. כאן, הצעד הראשון צריך להיות בדיקה האם האחריות של המכשיר עדיין תקפה והאם יש השתתפות עצמית. באם תקופת האחריות הסתיימה או אינה כוללת את תיקון הבעיה של המכשיר, חשוב לדעת שיש אפשרות לפנות אל מוסך לתיקון מקצועי של כלי גינה, חקלאות ובניין. בדיוק כמו שמביאים את הרכב למוסך לשם תיקון ובדיוק כפי שמביאים משאבות תקולות וחלקי חילוף תקולים נוספים לאנשי מקצוע למטרת תיקון, גם כאן יש אפשרות לתקן את רוב כלי הגינון שברשותכם וזאת במקום להוציא כסף רב על קניית מכסחות, גוזמים וכלי עבודה חדשים לגינה.

בחירת כלי גינון ועבודה – המומלצים לכל חצר

בחירת כלי עבודה צריכה להיעשות לאחר התייעצות עם איש מקצוע מטעם החברה המשווקת כלי גינון.  היועץ מטעם החברה יתאים את אותם הכלים הנדרשים לגודל החצר שלכם וכל אשר בה. נכון להיום קיימת דרישה גדולה לגוזמים (יש סוגים רבים של גוזמים, כמו למשל גוזם גבהים, גוזם גדר חיה, מגזמות גובה נטענות ואביזרי ניסור שונים), חרמשים המונעים על בנזין וכוללים להב משונן, מכסחות שמהוות כיום את אחד מכלי העבודה היעילים ביותר לכיסוח הדשא ועיצובו (אם בעבר רוב המכסחות היו מכאניות והופעלו על ידי דלק, כיום רוב המכסחות חשמליות כאשר המכסחות החדשניות ביותר הן טרקטרוני כיסוח) ומפוחי עלים, כלומר אותו כלי גינון שמשמש לסילוק של פסולת גינה ועלים באמצעות אוויר.

רכישת כלי הגינון תמיד צריכה להיעשות מחברה בעלת מוניטין מוצלח שמספקת ללקוחותיה מוצרים איכותיים, מאפשרת להם לקבל שירות ייעוץ ומציעה להם אפשרות של תיקון כלי הגינון והחקלאות במוסך המיועד למטרה זו.

גידול קנאביס על פי החוק הישראלי

אם אתם מתגוררים בישראל וחושבים להקים גינה הידרופונית קטנה שבה תוכלו לגדל קנאביס כאילו אין מחר, אז כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה. אספנו עבורכם מידע רב בנושא גידול קנאביס על פי החוק בישראל והתייעצנו עם מומחים בתחום. אז קראו היטב את דבר החוק ואת דעתם של מומחים, ורק לאחר מכן החליטו באם אתם הולכים לממש את חלום גינת הקנאביס ההידרופונית שלכם!!!

החוק הישראלי

גידול קנאביס על פי החוק הישראלי הינו אסור, והוא מוסדר תחת פקודת הסמים המסוכנים, סעיף 6, הגורסת כי יש איסור על ייצור, הפקה, החזקה או שימוש של סמים מסוכנים.

מי שנתפס מגדל קנאביס עלול למצוא עצמו בכלא, כאשר עונש המקסימום על מגדל שנתפס יכול להגיע לעד 20 שנות מאסר בפועל או קנס שעלול להגיע לעד 5 מיליון ושש מאות אלף שקלים חדשים.

כל זאת יפה ונכון למגדלים פרטיים ובלתי מורשים.

בכל כלל יש יוצאים מן הכלל....

בשנים האחרונות, עת הכירו בסגולותיו התרפויטיות של הקנאביס, החלו להשתמש בישראל בקנאביס כתרופה למספר מחלות אקוטיות וכרוניות. משהוסדר מעמדו הרפואי של הקנאביס אושר למספר חקלאים לגדל קנאביס לצרכים רפואיים. על מגדלים אלו, מטבע הדברים, לא חלה חובת החוק הישראלי, שכן למגדלים אלו יש אישור מטעם משרד הבריאות לגדל וכן לשווק קנאביס רפואי.

מגדלים אלו מכונים על ידי משרד הבריאות "ספקים" והם כפופים למרותם של משרד הבריאות והמשטרה. גופים אלו מחליטים איזה סוג של קנאביס אפשר לגדל ולמכור, למי מותר למכור ואיזו כמות ניתן לגדל. כדי להפוך למגדל יש לעבור ועדה רפואית מקצועית והיא זו שמחלקת את אישורי הגידול הרשמיים.

להלן רשימת הספקים המורשים: איי. אמ. סי חקלאות, פארמוקן, תיקון עולם, שאיפה לחיים, בטר, קנה בושם-שיח, קנדוק, קנאבליס וטבע אדיר.כלומר,  9 ספקים מורשים לגדל קנאביס בישראל על פי חוק!.

למה אסור לצרכנים פרטיים לגדל קנאביס בישראל?

אם אתם צרכנים פרטיים של קנאביס בוודאי שאלתם את עצמכם מדוע אסור לכם לגדל קנאביס בעצמכם? ומדוע אתם עדיין צריכים להזהר מרשויות החוק הישראליות כאשר אתם מעשנים איזה ג'וינט?

יש הרבה מאוד תיאוריות מדוע יש איסור בישראל על צריכה וגידול פרטיים של קנאביס, נביא אליכם כמה מהן, גם אם הן נשמעות הזויות במקצת.

  • סם מעבר – "קנאביס מהווה סם מעבר לסמים קשים הרבה יותר", זה הוא אחד הטיעונים הרווחים בארץ וגם בעולם כולו. לדידם של חסידי התאוריה הזו גם אם קנאביס נחשב לסם קל, חשיפה אליו היא בבחינת מדרון חלקלק שבסופו התמכרות לסמים קשים מאוד כגון הרואין או קריסטל מט'.
  • השפעות פסיכוטיות אפשריות – תיאוריה נוספת גורסת כי לקנאביס עלולות להיות השלכות בלתי רצויות על בריאותו הנפשית של צורך הסם. אכן, לפי מחקרים שנערכו ובדקו השפעת סמים קלים על אנשים שונים, גילו כי יש בסביבות אחוז מהאוכלוסייה שצריכת קנאביס עלולה לעורר אצלם התקפים פסיכוטיים (דלוזיות והלוסינציות), אולם רוב הצרכנים הפרטיים לא חווים השפעות מרחיקות לכת שכאלו.
  • אבדן שליטה – תיאוריה נוספת מייחסת אבדן שליטה מוחלט של צרכני קנאביס. התאוריה הזו מבוססת על מיתוסים אמריקאים ישנים ומצחיקים. בעבר פוליטיקאים אמריקניים סיפרו לאזרחים שהעבדים שחומי העור מעשנים קנאביס וזה גורם להם "לתפוס תחת" על אדוניהם. בנוסף, מאוחר יותר סיפרו לאומה האמריקנית שהמהגרים ההיספנים הביאו לאמריקה את הקנאביס וסם מסוכן זה הוא שמביא היספנים לאנוס נשים אמריקניות חסודות. מאחר ואנחנו הכוכב ה-51 של ארצות הברית, מה שקורה שם מחלחל גם אלינו, לרבות תיאוריות הזויות וחצאי אמיתות.

כלי עבודה מומלצים לטיפול בבית עם גינה

יש לכם בית עם גינה? לצד הזכות וההנאה הגדולה לגור בבית שכזה, ישנן עבודות תחזוקה שאתם חייבים לבצע בבית שיש בו גינה בכדי לשמור על הגינה, על נוחות השימוש בה ועל המראה של הבית. כיום ניתן למצוא שלל כלי עבודה שמשמשים לתחזוקת גינות, ובמאמר זה תוכלו למצוא מידע על המומלצים ביותר מביניהם.

פינוי חצרות בצורה נכונה

 

כאשר מפנים חצר יש לדעת יש ישנן דרכים רבות לעשות זאת. בכדי שהחצר באמת תפונה בצורה חכמה ומוצלחת תהיו חייבים לוודא כי אתם ניגשים אל המלאכה באופן הנכון וזאת בכדי שבאמת יתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את מבוקשכם וזאת ללא כל בעיות בדרך. כך למשל, יש לומר כי ניתן למצוא היום חברות רבות אשר ישמחו להציע את השירות אשר באמת תהיו מעוניינים בו. זה יהיה השירות אשר יספק לכם את השקט הנפשי ויאפשר לכם להיות סוף סוף במצב בו החצר תהיה נקייה לחלוטין.

 

קריטי בעת מעבר בדירה

במידה ואתם מתכננים לבצע מעבר דירה, ייתכן ופינוי חצר זהו דבר אשר יטריד אתכם. לפיכך תהיו חייבים לוודא כי אתם ניגשים למלאכת הפינוי בצורה נכונה וזאת בכדי שתוכלו להשיג את המענה המושלם לצרכים שלכם וזאת ללא שום בעיה בדרך. בסופו של יום הכל תלוי בבחירה שלכם וזאת כאשר ניתן לומר כי חברות רבות אשר פועלות היום בשוק ישמחו לעמוד לשירותכם ולספק לכם את המענה הטוב יותר שרק אפשר לבקש.

 

לבחון לפי פרמטרים שונים

דעו לכם כי עליכם יהיה לבחון את החברה עימה אתם מתכוונים לעבוד על פי פרמטרים שונים וזאת בכדי להבטיח כי תמצאו את התשובה המושלמת ביותר לצרכים שלכם. למשל תוכלו לחפש אחר חברה שתספק לכם תשובה מוחצת וזאת על ידי כך שהיא נעזרת בצוות פינוי מיומן וחזק או שלחילופין תבחרו להיעזר בשירותיה של חברה אשר מציעה שירותיה ובעבור מחיר מתשלם במיוחד.

אין זה משנה באמת באיזה סוג חברה תבחרו להיעזר, החשוב יהיה עצם זה שתראו כי היא עומדת בכל הקריטריונים הבסיסיים וזאת כאשר היא נוהגת לספק יחס טוב ללקוח. חברה כזו תוכל לספק לכם במדויק את שאתם רוצים וזאת ללא כל ספק.

פינוי יעיל

בכדי לבצע פינוי חצרות בצורה יעילה יהיה צורך לדאוג מבחינתכם לכך שהכל יבוצע באופן אחראי וחכם. כלומר תהיו חייבים לדאוג לכך שכל מלאכת פינוי החצר תהיה כזו אשר לא תכיל שום בעיות באופן העבודה וזאת בכדי שכל הפריטים יגיעו אל יעדם החדש וזאת ללא שום בעיות בדרך.

כאשר בוחרים בשירותיה של חברת הובלות יהיה צורך לוודא כי מדובר באחת אשר יודעת לבצע את מלאכתה בצורה מקצועית ומהירה, דבר אשר יוכל להבטיח לכם כי תוכלו לעבור אל הדירה החדשה שלכם במהירות שיא וזאת כאשר אורח החיים שלכם לא יפגע ואף לא במעט. אל תהססו להשקיע הרבה מזמנכם וזאת בכדי שבאמת יתאפשר לכם להיות במצב בו אתם מקבלים את המענה המושלם. הרי בסופו של יום כל אחד מכם היה רוצה להשיג לעצמו את היחס המושלם וזאת בכל הנוגע לשירות שהוא מחפש אחריו. אז פעלו בחוכמה!

פיסול פיברגלס לגינות ציבוריות

פיסול סביבתי הוא דרך מצוינת לשפר את פני העיר ואת העיצוב של גינות ציבוריות. הצבת פסלים סביבתיים בגינה ציבורית יכולה להעניק לה פן ייחודי אשר יבדל אותה מגינות אחרות.

מהו פיסול סביבתי?

פיסול סביבתי הוא תחום מעולם האמנות הפלסטית אשר במסגרתו יוצרים פסלים אשר מוצבים בסביבה הפתוחה, במקומות כמו גינות ציבוריות, כיכרות תנועה, רחובות, ועוד. פסלים סביבתיים הופכים את מראה פני העיר לנעים יותר וידידותי לעין, ויכולים ליצור אווירה ייחודית בסביבה החיצונית בה הם מוצבים. שימוש בפיסול סביבתי בגינות ציבוריות משדרג את המראה שלהם וגם הופך אותן למיוחדות יותר.

כיצד ניתן להשתמש בפיסול סביבתי בגינות ציבוריות?

  • יצירת גינה עם קונספט – פיסול סביבתי יכול לספר סיפור. הצבת פסלים סביבתיים אשר מכילים מוטיב משותף יכולים להפוך את הגינה לגינה עם סיפור. למשל, ניתן להציב בגינה ציבורית פסלים אשר מבוססים על סיפורי ילדים שונים, ובכך להפוך כל גינה בעיר לגינה עם סיפור אחר. שימוש זה בפיסול סביבתי יהפוך את הגינות הציבוריות למיוחדות יותר ואטרקטיביות יותר עבור ציבור התושבים בעיר, ואפילו עבור מבקרים מחוץ לעיר.
  • שילוב הפסלים בגן השעשועים – תחום הפיסול הסביבתי הוא שונה מאוד מפיסול רגיל מאחר ופסלים סביבתיים מאפשרים שיטפסו עליהם וייגעו בהם, והם לא נמצאים שם רק לקישוט. לכן, ניתן לעצב פסלים סביבתיים אשר ישמשו גם במתקני שעשועים בגינות ציבוריות. דוגמה טובה לכך הוא גן המפלצת שנמצא בקריית יובל בירושלים. הגן מורכב ממגלשה ענקית שהיא למעשה פסל סביבתי גדול בצורת מפלצת. דוגמה זו מראה כיצד פיסול סביבתי הוא לא רק שימושי, אלא גם מעניק לגינה הציבורית ייחוד אשר יכול אפילו לבוא לידי ביטוי בכינוי שניתן לה.

פיסול סביבתי ככלי עיצובי

פיסול סביבתי הוא אמנם תחום אמנותי אשר נבנה לפי רגשות ותחושות אמן הפיסול, אבל אמני פיסול סביבתי רבים מוכנים ליצור פסלים מיוחדים בנושא או סגנון מסוים על פי בקשת המזמינים. כך ניתן להשתמש בפסלים סביבתיים כאלמנטים ייחודיים לעיצוב נוף, עיצוב אורבני, וכמובן לעיצוב קונספט ומהות עבור גינות ציבוריות.

טיפים לעיצוב גדרות לחצר

כל פריט דקורטיבי בחצר משפיע על ערך הנכס ועל איכות החיים. אין להקל ראש בבחירת פריטים דקורטיביים מן הסוג הזה וכדאי לשים לב להבדלים ביניהם. הדוגמא הטובה ביותר לצורך בעיצוב ספציפי של פריטים לחצר הוא גדרות. מה שהיה בעבר פריבילגיה של בעלי בתים גדולים בלבד הפך עם השנים לחלק בלתי נפרד מתחום העיצוב.

מרהטים את גינת הבית

יותר ויותר בעלי דירות גן או בתים עם גינות, דואגים לרהט את הגינה ולהפוכה להיות פינת החמד. הפיכת הגינה מפינת יופי ונוי לאזור אירוח יפה ונוח, תורמת רבות לכל בית או דירה. בשורות הבאות נסקור את הריהוט הקיים בעבור הגינות וזה, שיעזור לכל גינה להיות הסלון המרהיב והנעים ביותר לאירוח ולרביצה בשמש.

מקצועיות נטו

נטו מקצועיות, זו הסיסמה שלנו

כשמתעסקים במקצוענות, יש לחשוב על כל פרט קטן, יש להכיר את התהליכים לעומקם, משתמשים בציוד המקצועי ביותר ומעל הכל חושבים תמיד על ב