רמי גן מתקין דשא סינטטי מקצועי

המדריך לעיצוב הגינה לבד

כאשר אתם מעצבים את הגינה הפרטית שלכם עליכם להתמקד במטרה שלשמה אתם מעצבים ומתכננים את הגינה.

גינה פרטית למטרת נוי בלבד – במקרה הזה יש להשקיע ולעצב את הגינה עם צמחים, פרחים, עציצים, בריכות נוי, מפלים ומזרקות.

גינה מעוצבת במטרה לגדל בה פירות, ירקות וצמחי תבלין

גינה שבה יוכלו הילדים או הנכדים לשחק, יהיה מקום לעשות על האש ולארח אנשים לארוחות. במקרה הזה, רצוי לשמור על מקסימום מקום, לא להעמיס את הגינה בצמחים אלא להתקין דשא סינטטי ושמור על גינה מינימלית.

בתהליך הקמת הגינה חשוב להכיר את המגבלות של הגינה, אם הגינה שלכם קטנה המנעו מהעמסה מיותרת של צמחים או ריהוט גן, אפשר גם לוותר על הדשא. וצריך לקחת בחשבון את השילוב הנכון של הצבעים, כדי שתהייה הרמוניה והצבעים לא ייצרו בלגאן, תחושת חוסר סדר בעיניים.

  1. חשוב לעשות החלטה מהי מטרת הגינה ועל פי זה הקו העיצובי שלה. גינה בסגנון צבעוני, מודרני, מינימלי וכדומה.
  2. חשוב לבחור נקודה, מיקום בגינה שהוא ימשוך את העין ויהיה מרכז הגינה
  3. שתילת הצמחים – חשוב לשתול את הצמחים ביחד וליצור קבותות של צבע ולא להעמיד עם הצמחים או עם הצבעים, מקסימום שלושה צבעים מרכזיים שיובילו את הטון הצבעוני.

אם יש לכם גינה גדולה והשטח העיצובי שלכם רחב יש אתם יכולים להרשות לעצמכם להשתולל ולא צריך לוותר עם מפל או המזרקה. להלן מספר טיפים:

התמקדו בגינה שמתאימה ועונה על כל הצרכים שלכם, אם אתם רוצים לעצב גינה שבה תוכלו לשבת לאחר יום העבודה על הספסל או לקרוא עיתצון ביום ראשון או גינה שבה תוכלו לאכול ארוחות בוקר בשמש לאחר שהגעתם להחלטה עליכם לעשות חלוקה נכונה של השטח, החלק של הצמחייה הנמוכה שיוצרת תחושה של מרחב וצמחייה גבוהה עם עצים גבוהים שיוצרים תחושה של גינה מלאה.

חשוב לקחת בחשבון את הנושא הבטיחותי ובמקרה הזה יש לחלק את הגינה לאיזור שבו יהיה שביל שבו יהי אפשרי ללכת בלי לדרוך על העציצים או להתחלק על האדמה בימים גשומים כאשר האדמה מתמלאת במים והופכת להיות בוצית, אפשר להשתמש בריצוף עם דקים או קרמיקה או בטון.

עצבו את הגינה בעצמכם!

כיום אין צורך בשכירת מעצב יוקרתי בכדי ליהנות מגינה מעוצבת בצורה מרשימה

עיצוב גינות פרטיות הינו תחום אשר הולך ומתפתח בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים להיעזר במעצבים מקצועיים בכדי לעצב את גינתם, אולם שירותים אלו עלולים להגיע לסכומים גבוהים ביותר, והם אינם מתאימים לכולם. למרות האמור, כל אחד יכול לעסוק בעיצוב גינות פרטיות בעצמו, ולעצב את הגינה הביתית שלו לגמרי לבד.

אז כיצד ניתן לעצב את הגינה בכוחות עצמכם?

  • קבלו השארה מגינות אחרות: השראה יכולה להיות בכל מקום- בגינות של חברים, בגינות שכונתיות, באתרי אינטרנט ולעיתים קרובות אף בחנויות בנייה. בטרם אתם ניגשים לתכנון העיצוב של הגינה, קבלו השראה מגינות אחרות ולמדו אילו מראות אתם אוהבים יותר ואילו פחות. לאחר מכן, תוכלו לשבת ולתכנן כיצד תרצו שהגינה שלכם תיראה או לפחות אילו מוטיבים תרצו לראות בגינה.
  • עשו שימוש בחומרים מגוונים: גינות בהם משולבים כמה חומרים יחד יוצרות רושם מעוצב הרבה יותר. עיצוב גינות פרטיות כולל בין היתר שימוש בכמה חומרים המתאימים לעיצוב הגינה כגון דשא, עצים, שיחים, פרחים, טוף, אבני שפה, מוביילים ועוד. אל תגבילו את עצמכם, וגם בגינת הבית הפרטי שלכם עשו שימוש במגוון של חומרים טבעיים בכדי ליצור בה מראה מעוצב ומיוחד, ולא מראה משעמם ומונוטוני.
  • עצבו את הגינה בשלבים: לעיתים עיצוב גינה עלול להיות יקר וקשה גם כאשר לא נעזרים במעצב מקצועי, אולם זאת לא סיבה לא לעצב את הגינה כלל. כאשר הנכם מעצבים את הגינה בכוחות עצמכם, אתם יכולים לבחור לעצב אותה בשלבים, כאשר בשלבים הראשונים אתם מציבים את הדברים החשובים ביותר בגינה, ורק בהמשך משפרים את העיצוב שלה בכל פעם עד הגעה לתוצאה הסופית הרצויה עבורכם.

ניתן לראות כי זה קל ופשוט לעצב את הגינה הביתית בכוחות עצמכם

עיצוב גינות פרטיות הוא אינו נחלתם של מעצבים מקצועיים בלבד, וכל אחד יכול לעצב את גינת ביתו בכוחות עצמו, ואף להוציא את העיצוב לפועל, גם אם הדבר אינו מתבצע במהירות ובמיומנות של בעלי מקצוע בתחום.

הכן גינתך לחורף

הטמפרטורות יורדות והחורף מתקרב, ולא כדאי שהוא יתפוס את הגינה שלכם לא מוכנה

צמחים ועצים, בדומה לבני אדם ובעלי חיים, מושפעים רבות מטמפרטורת הסביבה, והם אף חשופים לפגעי מזג האוויר. בכדי לאפשר לצמחים ולעצים בגינתך להמשיך לצמוח במהלך החורף ולפרוח באביב, חשוב להכין את הגינה היטב. הכנת הגינה לחורף אינה משימה של כמה דקות וצריך לפנות בשבילה זמן מוגדר מראש. לחלופין, ניתן להיעזר בגנן או איש מקצוע אשר ידע להדריך ולכוון בנוגע למה צריך לעשות בגינה לקראת החורף. באופן כללי, לקראת החורף יש לעבד את האדמה, לשתול פרחי עונה, לדשן את הדשא, ולבצע גיזום עצים.

איך מכינים את הגינה לחורף?

  • דישון – במהלך הסתיו יש לדשן את הדשא בגינה ואת הוורדים והעצים בדישון סתווי. הדישון הסתווי יעזור לדשא לשרוד את חודשי החורף מאחר והוא מעניק לו עמידות לקור, למנוע צמיחת עשבים שוטים, מקטין פגיעת מחלות ומזיקים, ואף משמר את המראה הירוק של הדשא. לאחר הדישון יש להשקות את הדשא ולכסח אותו. כמו כן, הדישון הסתווי עוזר גם לוורדים ולעצים ומאפשר להם לבצע חידוש צמיחה ופריחה במהלך חודשי החורף. כמו כן הדישון תורם לעמידותם של העצים במהלך חודשי החורף.
  • עיבוד האדמה – לקראת החורף יש לעקור את פרחי הקיץ העונתיים, להפוך את האדמה ולתת לה להתאוורר מעט ובבוא החורף לשתול פרחי עונה חורפיים. פעולות אלו יעזרו לחידוש וריענון האדמה בגינה, יאפשרו ליותר מי גשמים לחלחל לתוכה, וגם ישפרו את איכות הקליטה באדמה של הצמחים החדשים.
  • גיזום עצים – אחת הפעולות החשובות בהכנת הגינה לחורף היא גיזום עצים וענפים בגינה. לקראת החורף חשוב מאוד לבצע גידום של ענפים אשר לא יעמדו ברוחות ובסופות חזקות, כמו גם גיזום עצים הקרובים לחוטי או עמודי חשמל. פעולת הגיזום הינה חשובה ביותר מאחר והיא יכולה למנוע נפילה של עצים או ענפים על בני אדם או על רכוש. בנוסף לגיזום, מומלץ לתמוך עצים צעירים ולקשור אותם לעמוד תומך אשר ימנע את נפילתם בזמן סופות.
  • שינוי הגדרות במערכת ההשקיה – חוקי מדינת ישראל אינם מתירים השקיית גינות במהלך חודשי החורף, ולכן יש לצמצמם את היקף עבודת מערכת ההשקיה למצב בו רק הטפטפות פועלות וביטול פעולת הממטרות למהלך החורף. כמו כן, חשוב לזכור כי במצבים של גשמים מרובים אין להשקות בכלל את הגינה מאחר ועודף מים יכול להוביל גם הוא למוות של צמחים ועצים.

הכנה מראש תורמת לגינה בריאה יותר

הכנת הגינה לחוף הינה פעולה חשובה ביותר מאחר והיא עוזרת לגינה להתגבר על חודשי החורף הקרים והגשומים. אי הכנת הגינה לחורף עשויה להיגמר במוות של חלק מהצמחים בגינה, וזהו מצב לא מאוד רצוי. לכן, חשוב להקפיד על דישון מתאים, גיזום עצים, ועיבוד האדמה, כדי שתוכלו ליהנות מהגינה שלכם לאורך כל השנה.

המדריך לקניית כלי עבודה

בכל בית צריך שיהיו כלי עבודה, בין אם מדובר על עבודה שרוצים לעשות בתוך הבית עצמו ובין אם מדובר על עבודה שרוצים לעשות מידי פעם בגינה.